PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200}
6,5 19 561
ocen
6,5 10 1 19561
6,0 3
oceny krytyków
Wysłannik przyszłości
powrót do forum filmu Wysłannik przyszłości

Wspaniałomyślnie darowali życie wrogowi, a ów niecny gad chciał ich zabić... jakie to k... patetyczne, przewidywalne i nudne! trochę źle też to zmontowali, bo nie wiadomo skąd nagle wziął się z całą armią znajomych, jak chwilę przedtem jechał na lince do jakichś 3 innych, nieznanych miast. Można było z tego znacznie dynamiczniejszy, ciekawszy film zrobic

major_xx

Po prostu pominęli sceny z przekonywaniem mieszkańców miast do pomocy. Ale to darowanie życia temu psychopacie też mnie rozdrażniło, to było po prostu żałosne. Ten człowiek zasługiwał na śmierć jak nikt inny, co udowodnił zabierając im broń. Gdybym był reżyserem to bym pozwolił zabić głównego bohatera w taki sposób i byłaby to przestroga. Nie byłoby "happy endu" przez głupotę bohatera.

ocenił(a) film na 5
bartoszcyc8

dokładnie:)

użytkownik usunięty
bartoszcyc8

"darowanie życia temu psychopacie też mnie rozdrażniło, to było po prostu żałosne." - Ręce opadają ty od czyjegoś życia trzymaj się z daleka sędzio i kacie w jednym.

ocenił(a) film na 10
major_xx

"... jakie to k... patetyczne, przewidywalne i nudne ??? !!!" a gdzie masz podobny film w którym się wybacza???
Nie mogę zrozumieć ...chymm właściwie to mogę doskonale, tok myślowy wielu podobnie wypowiadających się na tym forum o tym filmie. (ale o tym w dalszej części)
Dla mnie to jeden z lepszych obrazów jakie kiedykolwiek widziałem. I nie boję się użyć słowa "wielki". Pomimo kilku niedociągnięć jakie posiada i z czym po części się zgadzam to nadal będę nazywać go "WIELKIM". Dlaczego ?
- o tuż we wszystkim co dziś można obejrzeć w dzisiejszych, wczorajszych i jutrzejszych produkcjach, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci z małymi oczywiście odstępstwami od reguły co tylko ją potwierdza, jest powtarzany jeden schemat ja nazywam go "programem".
Jaki -czy już coś świta ? myślę że jeszcze nie - wnioskuję z waszych wypowiedzi, i dlatego wyjaśniam.
Ten "program" to ciągle powtarzane "zaklęcia" - warto walczyć o swoje, warto z tego powodu nawet kogoś zamordować !!!, bo przecież walczę w słusznej sprawie, te programy są wszechobecne w naszym życiu i powtarzane jak mantra na okrągło z większą częstotliwością niż muzułmanin wypowiadający słowa modlitwy w meczecie. Robią to w bajkach wszyscy bohaterowie przez (wiewiórki, donaldy, po bardziej współczesnych szreków itd), i tym karmimy dzieci od najmłodszych lat, tym że w słusznej sprawie warto po trupach dojść do celu, że przecież walczymy w słusznej sprawie bo to my jesteśmy ci dobrzy, po co nam puszczają te programy - otóż kiedy nadarzy się taka okazja, bądź potrzeba to ten program sam odpali w naszych głowach, zresztą odpala za każdym razem w konfrontacji, w dniu codziennym, i dlatego kłócą się rówieśnicy, starsi z młodszymi, politycy, bo nigdzie nie widzieli innego "programu" , np. takiego że warto przebaczać dać szansę, drugiej osobie pokazać jej że jest inny świat. Jak daleko te "programy" zindoktrynowały i przeżarły nasze umysły niech świadczy fakt tonu wypowiedzi że wielu wk..wia to że jeden drugiego nie zarżnął, a dał mu szanse.
Dlaczego dał mu szansę ? bo może chciał mu pokazać lepszy, inny świat, bo nie chciał być jak jego oprawca ? który w imię wyimaginowanej we własnym umyśle jedynej słusznej drogi jest w stanie mordować, by po trupach dojść do obranego celu, może wybaczył bo rozumiał że ludzie źli w większości przypadków nie są z wyboru tylko dlatego że nie widzieli innego "programu" tylko ten jeden który zna i dał mu szansę przetrwać dlatego tak zaciekle go broni, może wybaczył bo przemoc rodzi przemoc ... Aż mnie przeraża że tak wiele jest niepochlebnych wpisów, lub nie zrozumienia tak oczywistego faktu, ukazanego w scenie końcowej, przeraża mnie to że większy ogół tego nie zauważył, co świadczy że w razie w.. ,jest wiele "dobrze" wychowanego mięsa armatniego które, pójdzie walczyć i zabijać w imię jedynej słusznej idei zamiast siąść do stołu i poszukać kompromisu, który będzie sukcesem jeśli choćby jedno istnienie ludzkie zostanie uratowane, lub jeśli choćby jednej ludzkiej tragedii uda się zapobiec, ale na pewno nie przez rozwiązania siłowe prowadzi droga. Jak bardzo głęboki jest stopień naszego upośledzenie, braku wrażliwości na krzywdę, odzwierciedlają wypowiedzi i oceny tego "WIELKIEGO" dzieła, któremu właśnie za to co pokazuje wybaczam wszystkie nie dociągnięcia, które w tym świetle są nic nieznaczącym szczególikiem. I aż żal bierze że idea autora, została tak mocno wypaczona przez dzisiejszą KULTURĘ...
PEACE AND LOVE FOR EVERYONE !!!
P.S. Mam nadzieję że moje odniesienia do pewnych wypowiedzi na tym forum nie będą rozpatrywane w kontekście ataku personalnego na jego osobę a jedynie jako konstruktywna krytyka która, niesiona na językach i ustach dalej będzie szerzyć POKÓJ NA ZIEMI i ratować ludzkie istnienie.

ocenił(a) film na 5
Lexiutu

takie sceny jak to bohater pozytywny daruje życie największej mendzie były już nawet w Czterech Pancernych. A Szeregowiec Ryan, a Ogniem i mieczem, a Diamentowa Afera i cała masa innych? Mnóstwo tego, ale nie mam czasu czytać całej wypowiedzi i na wszystko odpisywać sorry, w każdym razie takie sceny są żenująco patetyczne i przejaskrawione. Mnie nie przekonują - mendy tzn wielokrotnych morderców trzeba likwidować, bo ktoś bez honoru i tak dalej będzie siał przemoc, jeśli się mu życie daruje, a martwy już nie. Proste

ocenił(a) film na 7
Lexiutu

Muszę powiedzieć, że zaimponował mi Twój wpis. Brawo! Wprawdzie sam pewnie bym postąpił (szczególnie pod koniec filmu) przeciwnie do głównego bohatera, ale gdzieś tam, w głębi duszy wiem, że to nie jest właściwe podejście..
Co do samej fabuły to mam dość mieszane uczucia - wydaje mi się jednak, że z przewagą tych pozytywnych. Nadzieja motywem przewodnim? Jak dla mnie super. Film faktycznie często i gęsto naiwny, ale nie on jeden, więc nie jest tak źle ;) Co mnie trochę wybiło z rytmu to zbyt wielkie ucywilizowanie postaci w czasach post-apokaliptycznych, zwykłych mieszkańców, ale szczególnie armii Betlehema - cóż, realizmu tu mało trochę..
A jeśli chodzi o Ciebie, dziewczyno, to myślę, że masz dobre serce. Nie zmieniaj się! :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

ocenił(a) film na 10
BartSimpson

Dziękuję za komplement i fajnie że są jeszcze na tym świecie ludzie obdarzeni empatią :-D
P.S. Na jakiej podstawie wnioskujesz że jetem płci żeńskiej :-?

ocenił(a) film na 7
major_xx

Fakt. Chwilami było bardzo dobrze, mogli to rzeczywiście trochę przyciąć

ocenił(a) film na 5
proszowski28

Oj tak!

major_xx


@major_xx???, czy ty w ogole byles w wojsku panie major o to jest pytanie?
kochany i drogi maluchu;) wracaj do swojego wirtualnego swiata gier a filmy takie jak ten na dzien dzisiejszy to odpusc sobie....

ocenił(a) film na 5
grzes1962

Boże, nic mnie tak nie wkurza, jak pseudo - psycholodzy piszący do czterdziestolatków "maluchu", dzięki tato, myślałem, że jestem na tym polu najstarszy, a tu taka niespodzianka! Masz "genialne" wyczucie, tylko pogratulować... odpuść sobie filmy, zajmij się psychoterapią... sukcesy gwarantowane!

ocenił(a) film na 6
major_xx

Momentami spektakularne sceny. Film który wydawał się mieć ambicję na coś więcej.
IMO, w pewnych aspektach zawiódł scenariusz.
Przewidywalny dość mocno, ale to akurat nie był największy minus.
Do momentu kiedy przyjął rolę listonosza, jeszcze jak się Cię mogę, ale później dłużył się bardzo mocno!!

ocenił(a) film na 5
tenszin

WŁAŚNIE! Cieszę się, że jeszcze ktoś spojrzał na ten film bardziej analitycznie, a nie tylko emocjonalnie

ocenił(a) film na 6
major_xx

Przejmij dowództwo nad bandą oprychów i morderców.

-Od teraz jesteśmy dobrzy.
(Wszyscy patrzą na siebie i kiwają z aprobatą głowami)
-OK!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones