PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630064}
7,8 4 188
ocen
7,8 10 1 4188
Hatfields & McCoys: Wojna klanów
powrót do forum serialu Hatfields & McCoys: Wojna klanów

Po obejrzeniu tego dzieła, byłem wstrząśnięty jednen z najlepszych westernow jakie ogłądałem. moim zdaniem jest w nim wszystko co potrzebne by film stał się dziełem.
Chciałem go pokazać swoim znajomym by i oni go ocenili, niesety prawie nikt nie chciał, dlaczego? Bo to western.
Zacząłem się zastanawiać czemu westerny mają opinie filmów dla półgłowków, jak wymieniam te filmy wsród gatunków które oglądam, część ludzi patrzy się na mnie jak na idiotę, bo oglądam takie dziecinne fimy.
A przeciez taki film jak Hatfields & McCoys, bez przebaczenia, czy mój ulubiony High Plain Driffter to naprawde kawał wieliego filmy a nei tylko głupie strzelaniny których nota bene jest mało. Jak mówie że oglądam filmy sensacyjne czy akcji to jest ok., ale westerny to juz filmy dla dzieci. Zastanwiam sie skąd taka opinia?

ocenił(a) serial na 8
badkratos

Mam wrażenie, że ludziom westerny kojarzą się z kinem familijnym, bo przecież najczęściej puszczane są w niedziele przedpołudnia (przykład TVP 2). Pamiętam to jeszcze z dzieciństwa!!! Zapchaj dziurę między kulinarnym Makłowiczem i familiadą...TVP oczywiście ogranicza się do westernów sprzed epoki Spaghetti Sergio Leone i filmów Peckinpaha, o łagodnej i nierażącej fabule, gdzie szeryf zawsze pokonuje bandytów, a dobry i zły jest wyraźnie nakreślony. ... A poza tym westerny chyba nie są już modne....

ocenił(a) serial na 8
badkratos

Dziwi mnie to, co piszecie. Western kinem familijnym? Nigdy w życiu bym nie pomyślała, że ktoś może tak odebrać ten gatunek. ;p

Ja nie zawsze lubiłam westerny, gdyż było to dla mnie filmy ''ciężkie'', zbyt męskie i zwyczajnie prostackie. Później zapoznałam się z dziełami Leone i zostałam oczarowana klimatem tych filmów. Są klasyczne, schematyczne, ale to jest właśnie ich urok. Do tego klimatyczna muzyka.

Nie wiem jak inni podchodzą do westernów, ale potrafię zrozumieć ich niechęć. Trzeba przyznać, ze to gatunek dość monotematyczny.

ocenił(a) serial na 9
BeeBee61

"Nie wiem jak inni podchodzą do westernów, ale potrafię zrozumieć ich niechęć. Trzeba przyznać, ze to gatunek dość monotematyczny."

Moim zdaniem nie wiele się różniący od filmu akcji/sensacyjnego ale ma zdecydowanie gorszy PR :)

ocenił(a) serial na 8
badkratos

Ale w filmach akcji jest więcej... akcji ; ) Przynajmniej takiej jaką preferuje masowy odbiorca.

ocenił(a) serial na 10
badkratos

Obejrzyj Django film pod względem klimatu jeszcze lepszy.

ocenił(a) serial na 9
RedChrisMaster

Ogladałem i oceniłem bardzo wysoko, jednakże o poł gwiazdki wole Hatfieldów

ocenił(a) serial na 10
badkratos

Heatfield ma lepszą fabułę, za to film Tarantina jest Brutalny i dojrzały.

badkratos

Jak film w którym nie ma gorączki złota, pojedynków rewolwerowców, napadów na dyliżans, Indian, skalpów, tomahawków i innych atrybutów można nazwać westernem? I porównywać do klasyków gatunku?
To tak pół żartem pół serio, ale "Haetfields and McCoys" na pewno nie jest klasycznym westernem; to bardziej saga o dwóch zwaśnionych rodzinach które nie potrafią znaleźć porozumienia w warunkach po wojnie secesyjnej. Wojna ich jednoczyła, pokój doprowadził do pokoleniowej waśni. W filmie zagrało sporo dobrych aktorów, ale Costner przebił wszystkich, zasłużenie dostał w tym roku Złoty Glob dla najlepszego aktora w serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones