PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11752}

Wodny świat

Waterworld
6,8 104 304
oceny
6,8 10 1 104304
5,5 14
ocen krytyków
Wodny świat
powrót do forum filmu Wodny świat

OCENA 6.9?????????

ocenił(a) film na 8

chyba sobie żartujecie,najlepszy film sci-fiction lat 90-tych i taka ocena?cooooooo???????

ocenił(a) film na 6
Sol1987

To nie jest najlepszy film sci-fi lat 90-tych.

Pagderic

Jest.

ocenił(a) film na 6
dawid13

Masz piratow z karaibow w avatarze, nie podwazaj mojego slowa.

Pagderic

Twoje słowa może podważać nawet osoba, która na dymiącą , krowią kupę w avatarze.

ocenił(a) film na 6
dawid13

Nie znasz mnie, ignorancie, wiec zachowaj takie stwierdzenia dla siebie.

Pagderic

Zachowam dla siebie stwierdzenie, że ten film jest najlepszym kinem sci-fi lat 90-tych. Nie podważam twojego zdania. Ani nie mam go w dupie ani nie zgadzam się z nim w pełni.

ocenił(a) film na 9
dawid13

Zgadzam sie z tobą w 100 %.. Oglądałam go juz kilka razy i zawsze tak samo mi sie podoba .. Krytyk zawsze znajdzie jakieś minusy ale ja chyba mam po prostu do tego filmu ogromny sentyment ...

ocenił(a) film na 3
dawid13

powiem tak: ten film jest słaby. ma kiepskich aktorów, kiepską fabułę, straszne dialogi. za to sam świat i to jak został stworzony jest absolutnie niesamowity.

Pagderic

Potwierdzam. To raczej Mad Max na wodzie.

ocenił(a) film na 10
Sol1987

Czy najlepszy film to nie wiem ale na 100% najbardziej niedoceniany film sci-fiction lat 90'
Bardzo efektowny jak na ten rok i świetnie zagrany.

ocenił(a) film na 9
Branik_GT

Film zostal zniszczony przez krytykow zanim wszedl na dobre do kin. Zostal mocno negowany za ogromne koszty budowy plywajacego miasta. Dodatkowo (wyczytana plotka) Kevin Costner nie moze sie przebic w Holywood do wielkich produkcji bo odmowil przylaczyc sie do kosciola scjentologicznego.

Zeby bylo ciekawiej, film odniosl ogromny sukces po wejsciu na VHS i DVD. Dopiero wtedy ludzie sie przekonali co stracili sugerujac sie wypowiedziami krytykow.

Goltor

Nic w tym filmie mi się nie podobało... tego typu bajki powinny mieć średnią nie wyższą niż 5.0.Ja dałem 3/10

fenix787

Powinny mieć taką średnią, ile wynosi średnia ocen wystawianych przez użytkowników, lol. :)

ocenił(a) film na 10
mosheh

Skoro nawet Jim Carrey w filmie Telemaniak cytuje kwestie z Waterworld to coś znaczy!

ocenił(a) film na 8
saveferris

Dokładnie!!! Sam miałem wysmażyć posta nawiązującego do Telemaniaka, ale mnie uprzedziłeś :D. Darzę film wielkim sentymentem, bo był to mój pierwszy zakupiony na DVD (po wybuleniu olbrzymiej kwoty pieniędzy, na zakup nośnika, kiedy napędy DVD do kompa wychodziły na rynek) za 159 zł (pamiętam tą horrendalną cenę :D). Zachwycając się jakością obrazu pierwszego dnia zakupu chyba 2 razy nawet obejrzany - po południu sam, wieczorem z całą rodziną i kubłem popcornu... a to wszystko na olbrzymim i cudownym jak na tamte czasy monitorze 17" xDDDD. Tak czy siak, patrząc na film teraz, z dystansem, i tak dostaje 8 z serduchem, bo to porządne sci-fi z ciekawym i oryginalnym światem, bardzo dobrą grą aktorów, doskonałą scenografią i efektami specjalnymi (nawet teraz nie rażą w oczy, film starzeje się zacnie, tak jak kwadrologia Obcego, czy drugi Terminator).

ocenił(a) film na 7
Sol1987

typowo film dla rozrywki z gatunku s-f prawdziwa perła i parę punktów więcej za pomysł.

Sol1987

Najlepszym filmem sci-fi lat 90-tych był bezapelacyjnie Jurrasic Park. Ten film przykrył wszystkich rówieśników tamtej dekady.

szogun

"Najlepszym filmem sci-fi lat 90-tych był bezapelacyjnie Jurrasic Park. Ten film przykrył wszystkich rówieśników tamtej dekady."

Tjaaa. Może jako pokaz technologii CGI po raz pierwszy użytej na taką skalę.

ocenił(a) film na 7
Sol1987

No z tym najlepszym to rzecz gustu.No ale moim skromnym zdaniem Matrix,czy Dziwne Dni,Piąty Element to są lepsze filmy z gatunku s-f lat 90-tych.Ale niezaprzeczalnie Waterworld ma swój klimat,który bardzo mi przypomina wspomnianą tu już grę Fallout(pod względem fabularnym oczywiście).Teraz już nie uświadczysz takich klimatycznych filmów z tego gatunku.Jedynie teraz wszyscy się silą na robienie remaków(Coś,Pamięć absolutna) albo bezsensownych kontynuacji(Resident Evil).

ocenił(a) film na 9
Sol1987

W latach 90' wyszło kilka świetnych filmów sci-fiction, dla mnie mimo iż tak zjechany przez krytyków i tak niedoceniany, "wodny świat" jest w samym ich czubie, czy najlepszy - kwestia gustu. Stawiam go na równi z Jurasic Park czy Matrixem, bo ten Mad Maxowy świat wcale nie jest gorszy, bardzo oryginalny i ciekawy, poza tym mało jest filmów w dużej mierze bazujących na efektach specjalnych które pomimo prawie 20 lat na karku wciąż wyglądają ładnie.

Z innej mańki, nie łapię tych zarzutów o słabą grę aktorską, film jest zagrany bardzo dobrze, to jest taka konwencja - nie ma być w 100% na poważnie i tyle, to przerysowanie jest zamierzone w dodatku wykonane bardzo fajnie (chociaż sam też uważam, że filmowi wyszłoby na dobre, gdyby był wykonany w 100% na serio, miał ku temu potencjał).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones