PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11752}

Wodny świat

Waterworld
6,8 104 335
ocen
6,8 10 1 104335
5,5 14
ocen krytyków
Wodny świat
powrót do forum filmu Wodny świat

Dużo osób wypowiada się o nim tak pozytywnie, a taka niska ocena. Tak będzie wyglądał świat gdy lodowce na biegunach stopią się i stan wody podniesie się kilkadziesiąt metrów. Wizja takiego świata jest ciekawie ujęta i pomimo upływu 18 lat od jego produkcji nadal pozostaje ciekawym filmem i z zainteresowaniem można go przypomnieć.

ocenił(a) film na 7
franciso

takie post-apo w innej wersji, u mnie jest tylko oczko niżej od mad maxa, ale jedna rzecz w tym filmie mnie zaskakuje mianowicie woda wszędzie a wszyscy usyfieni

ocenił(a) film na 10
andzioo

Koleżko czepiasz się szczegółów, ale tak jest jak mówisz. Ja wiem dlaczego-bo tam wszyscy to ślusarze albo altylerzyści. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
andzioo

hahaha ale se usmialem faktycznie jakos to do mnie nie dotarlo ale ogolnie jak dla mnie film super i jakos nie widze wad dla ktorych film poniosl klape bardzo dziwne a moze dlatego ze ludzie sa antykatoliccy i nie lubia bajki o potopie i to ich wnerwilo chociaz ja tez jestem antykatolikiem i przyjmuje cala bajke o zalanui w tym filmie bardzo pozytywnie
co do wpisu autorki to sytuacja przy stopieniu wszystkich lodowcow na swiecie i tak nie bylaby az tak dramatyczna jak w filmie -tam szukali ladu i nie wiedzieli czy wogole gdzies jest a w sytuacji stopienia lodowcow pozostaloby ponad 50% powierzchni ladu chociaz te utracone to najbardziej zaludnione zaden port na swiecie by sie nie uchowal niestety

franciso

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080806002251AAXMdXv

http://www.johnstonsarchive.net/environment/waterworld.html

Today the Earth has 148 million sq. km of land area, of which 16 million sq. km is covered by glaciers. A sea level rise of 66 meters would flood about 13 million sq. km of land outside Antarctica. Without polar ice, Antarctica and Greenland would be ice free, although about half of Antarctica would be under water. Thus, ice-free land would be 128 million sq. km compared to 132 million sq. km today.

franciso

No nie do końca. Skąd wiesz, że tak by wyglądał świat? ;) Przeczytaj sobie najpierw ciekawostki do tego filmu ;))

ocenił(a) film na 10
j81

Oczywiście, że do końca nie wiem, ale coś w tym stylu mogłoby być. Otóż od czasu do czasu lubię pofantazjować.

franciso

No oczywiście, że nie możesz tego wiedzieć jeśli nie jesteś jakimś naukowcem, badaczem czy jasnowidzem :D
Ale ponawiam - przeczytaj najpierw ciekawostki do tego filmu :P Tam jest napisane coś na ten temat.

ocenił(a) film na 8
franciso

Jesteś trochę niedoinformowany. W 2012 roku faktycznie lodowce były dosyć roztopione ale w tym roku lodowce powiększyły się o 60% względem poprzedniego roku. Pierdzielenie o globalnym ociepleniu to tania propaganda.

ocenił(a) film na 6
franciso

Jedynie lodowce Antarktydy mogą przyczynić się do podniesienia poziomu wody i lodowce w górach. ale tych jest znikoma ilość. Lodowce Arktyki pływają więc po stopieniu wypełnią ta przestrzeń, którą obecnie zajmuje lód zanurzony w wodzie. Gdybyś nie był chory, gdy o tym uczyli na lekcjach fizyki w podstawowej szkole, to byś wiedział, że lód zajmuje większą objętość niż woda z której pochodzi. Można tego dowieźć prostym doświadczeniem. Wrzuć do szklanki kostki lodu tak aby pływały po czym wypełnij szklane woda po brzegi. poczekaj aż lód stopnieje, zobaczysz, że poziom wody nie podniesie się.
Dodatkowo mamy wieczną zmarzlinę na Syberii. Gdy ta się roztopi, olbrzymie połacie Rosji zapadną się i miejsca te wypełni woda. Może się okazać, że poziom wody reszty mórz wcale nie wzrośnie, a wręcz opadnie.

ocenił(a) film na 10
Leszy2

Dziękuję za wykład naukowy, ale jesteś mądry, no, no. Gdyby nie ty, to nadal byłbym ciemny jak tabaka. Pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones